Ar galima atsisakyti mokėti už liftą?

Ar galima atsisakyti mokėti už liftą?

GYVENU DAUGIABUČIO ANTRAME AUKŠTE, TODĖL LIFTU NESINAUDOJU. AR GALIMA ATSISAKYTI MOKĖTI UŽ LIFTO EKSPLOATACIJĄ IR IŠLAIKYMĄ PIRMAME IR ANTRAME AUKŠTUOSE GYVENANTIEMS GYVENTOJAMS? Į KĄ REIKĖTŲ KREIPTIS IR KAIP TAI PADARYTI?

Į klausimą atsako Vaidas Barakauskas, UAB „Vitės valdos“ direktorius:

Liftu nesinaudojantiems pirmo ir antro aukšto gyventojams už sunaudotą elektros energiją mokėti nereikia, tačiau jiems, kaip ir kitų aukštų gyventojams, taikoma tokia pati finansinė prievolė už lifto eksploataciją-naudojimą. Tiesa, jie nuo šio mokesčio gali būti atleisti, jei tam pritars didžioji dauguma namo gyventojų.

Namo administratorius turi teisę sudaryti bendrojo naudojimo objektų aprašą, jame numatant, kad pirmo ir antro aukšto patalpų savininkai yra atleidžiami nuo apmokestinimo už liftų eksploataciją, remontą bei išlaikymą. Toks aprašas įsigalioja tuomet, kai jį pasirašo ir patvirtina didžioji daugiabučio gyventojų dauguma. Procesą gali inicijuoti tiek namo gyventojai, bendradarbiaujant su namo administratoriumi, tiek pats administratorius. Surinkus gyventojų parašus ir įsigaliojus naujai tvarkai, pirmo ir antro aukšto gyventojai atleidžiami nuo mokestinės prievolės už lifto išlaikymą.

Jei pirmo ir antro aukšto gyventojams vėl atsiranda poreikis naudotis liftu, jie privalo kreiptis į savo būsto administratorių, kuris atstatys lifto naudojimosi galimybę. Tokiu atveju, gyventojams vėl bus proporcingai skirstomos išlaidos už lifto naudojimąsi.

„Vitės valdos“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Civinity“, kurią Lietuvoje sudaro 8 būsto administravimo bendrovės. „Vitės valdos“ yra viena didžiausių pastatų priežiūros ir administravimo bendrovių Klaipėdoje, prižiūrinti daugiau kaip 300 daugiabučių gyvenamųjų namų.

Jeigu turite kausimų arba norėtumėte tapti „Vitės valdos“ klientais prašome susisiekti su mumis tel. (8 46) 412 055 arba el. paštu info@vitesvaldos.lt